پرمنگنات پتاسیم

نام انگلیسی:Permanganate Potassium

نام رایج: پرمنگنات – پتاسیم پرمنگنات

فرمول شیمیایی: KMnO4

7722-64-7 : Cas Number

شناسه محصول: 109121 دسته: مواد شیمیایی صنعتی

 پرمنگنات پتاسیم چیست؟

این ماده جامد کریستالی سیاه و سفید است که در آب حل می‌شود تا محلول‌هایی به‌شدت صورتی یا بنفش ایجاد کند. خرید پرمنگنات پتاسیم به‌صورت گسترده در صنایع شیمیایی و آزمایشگاه‌ها به‌عنوان یک ماده اکسیدکننده قوی و همچنین به‌عنوان دارویی برای درمان درماتیت، تمیز کردن و ضدعفونی کردن زخم مورداستفاده قرار می‌گیرد. پرمنگنات پتاسیم به دلیل اکسیدکنندگی قوی که دارد، دارای خاصیت خورندگی است. پتاسیم پرمنگنات یک ترکیب معدنی است که در قدیم به آن پتاش هم می‌گفتند، در آب حل می‌شود و محلولی به رنگ ارغوانی تولید می‌کند که از تبخیر آن بلورهای منشوری بر جای می‌گذارد.

توضیحات

کاربردهای پرمنگنات پتاسیم

خرید پرمنگنات پتاسیم در پزشکی

از پتاسیم پرمنگنات به‌عنوان داروی پوستی استفاده می‌شود که شامل عفونت‌های قارچی پا، زخم‌های سطحی، درماتیت یا اگزما می‌شود. می‌توان آن را روی ناخن بمالید تا از قارچ و تغییر رنگ ناخن هنگام کاشت جلوگیری کرد. این ماده در کودکان و بزرگ‌سالان قابل‌استفاده است.

 خرید پر منگنات پتاسیم در صنعت

از فروش پتاسیم پرمنگنات در تصفیه و ضدعفونی کردن آب آشامیدنی استفاده می‌شود. این ماده به‌عنوان یک ماده شیمیایی احیاکننده برای از بین بردن آهن و سولفید هیدروژن از چاه آب از طریق فیلتر منگنز به کار می‌رود. همچنین در تصفیه فاضلاب نیز استفاده می‌شود.

فروش پتاسیم پرمنگنات در صنایع خوراکی

جاذب‌های اتیلن زمان ذخیره موز را حتی در دماهای بالا افزایش می‌دهند. این اثر با بسته‌بندی موز در پلی‌اتیلن به همراه پرمنگنات پتاسیم قابل بهره‌برداری است. با از بین بردن اتیلن توسط اکسیداسیون پرمنگنات باعث تأخیر دررسیدن میوه می‌شود و ماندگاری آن را تا ۴ هفته بدون نیاز به یخچال افزایش می‌دهد.

خرید پرمنگنات پتاسیم در کشاورزی

از پرمنگنات پتاسیم در کشاورزی برای تخمین نیتروژن موجود در خاک استفاده می‌شود. استفاده از پرمنگنات پتاسیم در بسیاری از بخش‌های صنایع شیمیایی و محیط‌زیست مورد استقبال گسترده قرارگرفته است موفقیت آن درزمینهٔ تصفیه فاضلاب تا حدودی به دلیل استفاده کمی از پرمنگنات پتاسیم برای کنترل و از بین بردن بو برای تصفیه آب در مصارف کشاورزی و تصفیه فاضلاب صنعتی اس

 تولید پرمنگنات پتاسیم

پرمنگنات پتاسیم (Potassium-permanganate) به‌صورت صنعتی از دی‌اکسید منگنز تولید می‌شود که خود از پیرولوزیت معدنی نیز تهیه می‌گردد. منگنز با هیدروکسید پتاسیم ذوب‌شده و در هوا یا منبع دیگری از اکسیژن مانند نیترات پتاسیم یا کلرات پتاسیم گرم می‌شود. (هیدروکسید سدیم محصول نهایی منگنات سدیم نیست بلکه یک ترکیب منگنز است. یکی از دلایل اینکه پرمنگنات پتاسیم بیشتر از پرمنگنات سدیم استفاده می‌شود این است که نمک پتاسیم بهتر تبلور می‌یابد) سپس منگنات پتاسیم با اکسیداسیون الکترولیت در محیط قلیایی به پرمنگنات تبدیل می‌شود.

طریقه استفاده از پرمنگنات پتاسیم

فروش پتاسیم پرمنگنات فقط برای استعمال خارجی است. هرگز قرص‌های آن را مصرف نکنید، زیرا می‌تواند کشنده باشد. همیشه قبل از دست زدن به پودر پرمنگنات پتاسیم دستکش بپوشید، زیرا می‌تواند پوست را تحریک کند. ابتدا دست‌های خود را بشویید سپس دستکش بپوشید. یک ظرف بزرگ که حاوی چهار لیتر آب گرم است را با قرص پرمنگنات ۴۰۰ میلی‌گرمی به‌آرامی مخلوط‌کنید تا کاملاً حل شود، این مخلوط باید به رنگ صورتی روشن شود. موضع آسیب‌دیده را با این محلول بخیسانید. اگر از این محلول برای درمان زخم دست یا پاهایتان استفاده می‌کنید، ابتدا روی ناخن‌ها وازلین بمالید تا از تغییر رنگ ناخن‌ها جلوگیری کند. موضع را ۱۰ الی ۱۵ دقیقه در محلول نگه‌دارید، سپس ناحیه را خشک‌کنید و پماد و یا پانسمان را روی ناحیه آسیب‌دیده بگذارید. این کار را یک‌بار در روز انجام دهید یا به توصیه پزشک عمل نمایید. پرمنگنات پتاسیم باید رقیق شود زیرا بدون رقیق شدن باعث سوختگی پوست می‌گردد.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “پرمنگنات پتاسیم”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “پرمنگنات پتاسیم”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *